naše závazky pro naší planetu

Recyklace a udržitelnost

Jsme odhodláni hrát svou roli v ochraně životního prostředí a budování udržitelné budoucnosti. V každém kroku naší výroby dbáme na minimální dopad na planetu, a to nejen zkracováním výrobního cyklu, používáním energeticky úsporných strojů, ale i aktivním využíváním recyklovaných plastů.


Recyklace: znovuzrození materiálů

Věříme, že plast má své místo i v udržitelném světě. Proto jsme investovali do technologií, které nám umožňují zpracovávat recyklovaný plast do některých svých výrobků. Naše nízkoenergeticky náročné stroje a využívání odpadního tepla dělají z Dřevoplastu moderní společnost s velkým ohledem na životní prostředí. Tímto vytváříme kruhovou ekonomiku v pravém slova smyslu.

Naše recyklované obaly jsou vhodné na balení barev, stavebních hmot, chemikálií a dalších nepotravinářských produktů, jsou zabaleny do obalů vyrobených ze 100% recyklovaného plastu. Díky tomu, že využíváme recykláty, snižujeme negativní dopad na životní prostředí a přispíváme k udržitelnosti. Naše 100% recyklovatelné obaly vynikají nejen svou originální šedou barvou, kde každý kus je originál, ale také díky homogenizaci materiálu jsou zachované jeho mechanické vlastnosti, stejné jako u obalu z primárního materiálu.

Úspora zdrojů a omezení odpadu

Abychom snížili potřebu nových surovin a podpořili udržitelnost, zavádíme do výrobního mixu R-materiály. Obalové materiály jsou u nás na hraně nutného, snižujeme jejich použití na minimum. Ať už jde o použití recyklovaných materiálů, opakované využívání kartonů, nebo vratných transportních obalů, krok za krokem se snažíme o co nejnižší dopad na planetu.

Společně na cestě k udržitelnosti

Energeticky se zasazujeme také o to, aby se obal vracel zpět do oběhu surovin. Z toho důvodu vedeme neustálý otevřený dialog se zákazníky a partnery. 

Tento zelený přístup je naší cestou směrem k lepší budoucnosti. Společně s vámi, našimi partnery a zákazníky, chceme ukázat, že i v průmyslové výrobě je možné hledat cesty k udržitelnosti a šetrnému zacházení s naší planetou. Učíme se každý den, posouváme hranice a těšíme se na každý další krok směrem k udržitelnější výrobě.

Máte dotazy nebo zájem o spolupráci?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi se s vámi potkáme u dobré kávy.